Alutec Drivex Metal Grey är en av våra 21"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Alutec. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Alutec Drivex Metal Grey har en bredd på 9.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.4 mm. En uppsättning Alutec Drivex Metal Grey kan bli din för endast 2382 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 382 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Drivex Metal Grey |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Alutec Drivex Metal Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 35.
Fälg från Alutec på 21" med modellnamnet Drivex Metal Grey. Bultcirkeln är 5/130, bredden 9.5" och ET-måttet är 53 mm.
Grip Grafit från Alutec. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Grip Grafit från Alutec. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.