Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Alutec Freeze Diamond Black vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 70.1 mm stort. Som du ser så är det möjligt att köpa fälgar som inte kostar skjortan. Du kan enkelt och smidigt köpa Alutec Freeze Diamond Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 081 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Freeze Diamond Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
17"-fälg av modellen Freeze Diamond Black från Alutec. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 40 mm.
Denna 18"-fälg från Alutec har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Freeze Diamond Black.
Denna 19"-fälg från Alutec har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Freeze Silver.
Freeze Silver 17" från Alutec med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.