Alutec Grip T är en fälg på 16" från Alutec. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Inpressningsdjupet för Alutec Grip T är 66 mm. Centrumhålet är 78.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1975 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 975 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Alutec |
|---|---|
| Modell | Grip T |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 66 mm |
| Navhål | 78.1 mm |
Grip T från Alutec. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 66 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Grip T från Alutec. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Alutec Grip T Grafit är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 50.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. Alutec Grip Grafit är 17" och har en bultcirkel på 5/112.