Om du letar efter bra 17"-fälgar kan ATS Streetrallye Black vara värt att ta en titt på. ATS Streetrallye Black har en fälgbredd som är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på ATS Streetrallye Black är 4/100.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 63.3 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2308 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 308 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Streetrallye Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Streetrallye Anthracite från ATS. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
17"-fälg från ATS av modellen Streetrallye Anthracite. Bultcirkeln är 5/100, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.
Fälg från ATS på 16" med modellnamnet Streetrallye Anthracite. Bultcirkeln är 4/100, bredden 6" och ET-måttet är 45 mm.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. ATS Streetrallye Silver är 15" och har en bultcirkel på 4/100.