Denna 18"-fälg från ATS har modellnamnet Evolution Anthracite. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av ATS Evolution Anthracite har en bredd på 7". ATS Evolution Anthracite fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 43 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2016 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 016 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Evolution Anthracite |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
18"-fälg från ATS av modellen Evolution Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 43 mm.
ATS Evolution Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 43.
18"-fälg av modellen Evolution Anthracite från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
Denna 18"-fälg från ATS har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Evolution Grey.