En snygg fälg på 18" från ATS. Denna modell har ATS valt att kalla för Evolution Silver. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 22 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. BytHjul säljer ATS Evolution Silver 18" i sin webbshop för 2342 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 342 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Evolution Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 22 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
18"-fälg av modellen Evolution Grey från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 22 mm.
18"-fälg från ATS av modellen Evolution Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 43 mm.
Denna 18"-fälg från ATS har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Evolution Silver.
Denna 18"-fälg från ATS har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Evolution Grey.