Om du letar efter bra 18"-fälgar kan ATS Evolution Grey vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. ATS Evolution Grey har en fälgbredd på 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på ATS Evolution Grey är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Evolution Grey är 43 mm. Denna variant av Evolution Grey har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. En uppsättning ATS Evolution Grey kan bli din för endast 2372 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 372 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Evolution Grey |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
18"-fälg från ATS av modellen Evolution Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 43 mm.
ATS Evolution Anthracite, 18"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
Denna 18"-fälg från ATS har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Evolution Grey.
18"-fälg av modellen Evolution Grey från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 22 mm.