Evolution Silver 18" är en snygg fälg som tillverkas av ATS. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av ATS Evolution Silver har en bredd på 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/120, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 120 mm.
Denna variant av Evolution Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 34 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 72.5 mm. En uppsättning ATS Evolution Silver kan bli din för endast 2239 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 239 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Evolution Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 34 mm. ATS Evolution Grey är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. ATS Evolution Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
18"-fälg av modellen Evolution Silver från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 43 mm.
Evolution Grey från ATS. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.