BBS har många snygga fälgar i sitt utbud och XR Platinum Silver 18" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/100, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 70 mm. En uppsättning BBS XR Platinum Silver kan bli din för endast 4119 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 119 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | XR Platinum Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70 mm |
Denna 20"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter XR Platinum Silver.
BBS XR Platinum Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 28.
BBS XR Platinum Silver, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 44 mm.
XR Platinum Silver 17" från BBS med 7.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.