XR Platinum Silver 20" är en snygg fälg som tillverkas av BBS. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70.1 mm. BytHjul säljer idag BBS XR Platinum Silver för 5929 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 929 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | XR Platinum Silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 18"-fälg från BBS har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter XR Platinum Silver.
XR Platinum Silver från BBS. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Fälg från BBS på 20" med modellnamnet XR Platinum Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 32 mm.
19"-fälg från BBS av modellen XR Platinum Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 19" och ET-måttet 40 mm.