BBS har många snygga fälgar i sitt utbud och XR Satin Bronze 18" är inget undantag. Denna fälg är 8" bred. Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 42 mm. Centrumhålet på denna fälg är 70.1 mm stort. En uppsättning BBS XR Satin Bronze kan bli din för endast 4562 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 562 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | XR Satin Bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
XR Satin Bronze från BBS. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
XR Satin Bronze 18" från BBS med 8" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
BBS XR Satin Bronze, 18"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 30 mm.
XR Satin Bronze från BBS är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/112.