BBS XR Platinum Silver är en fälg på 17" från BBS. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för XR Platinum Silver är 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 82 mm stort. XR Platinum Silver 17" är en snygg fälg för 3608 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 608 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | XR Platinum Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 82 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. BBS XR Platinum Silver är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
XR Platinum Silver 17" från BBS med 7.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
XR Platinum Silver från BBS. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
17"-fälg från BBS av modellen XR Platinum Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.