En snygg fälg på 18" från BBS. Denna modell har BBS valt att kalla för SX Platinum Silver Polish. Denna fälg är 8" bred. Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för SX Platinum Silver Polish är 30 mm. BBS SX Platinum Silver Polish har ett centrumhål (navhål) på 82 mm. SX Platinum Silver Polish 18" är en snygg fälg för 4348 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 348 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BBS |
|---|---|
| Modell | SX Platinum Silver Polish |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 82 mm |
SX Platinum Silver Polish från BBS. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
SX Platinum Silver Polish 19" från BBS med 8.5" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
20"-fälg av modellen SX Platinum Silver Polish från BBS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 42 mm.
BBS SX Platinum Silver Polish är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.