Denna 20"-fälg från BM har modellnamnet Macho Silver. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. BM Macho Silver har en fälgbredd på 9". Fälgen har en bultcirkel som är 6/139.7, vilket betyder att den har 6 bultar och en cirkeldiameter på 139.7 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 67.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning BM Macho Silver kan bli din för endast 1473 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 473 kr | Besök BytHjul |
| Märke | BM |
|---|---|
| Modell | Macho Silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Dotz Desert Matt Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 9" bredd och ET 35.
Peak Black matt från MAK. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
20"-fälg från OZ av modellen Hyper XT Offroad Black Polished. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 20" och ET-måttet 38 mm.
MAK Stone6 T Silver, 18"-fälg, 8" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 35 mm.