Borbet har många snygga fälgar i sitt utbud och CW3 Sterling Silver 17" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 6/139.7.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Navhålet på Borbet CW3 Sterling Silver är 67.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4646 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 646 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Sterling Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Borbet CW3 Sterling Silver är 17" och har en bultcirkel på 6/139.7.
Fälg från Borbet på 18" med modellnamnet CW3 Sterling Silver. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
Borbet CW3 Sterling Silver, 18"-fälg, 7.5" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 55 mm.
18"-fälg av modellen CW3 Sterling Silver från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 50 mm.