Borbet har många snygga fälgar i sitt utbud och Z Black Glossy 19" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av Borbet Z Black Glossy är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 27 mm. Navhålet på Borbet Z Black Glossy är 66.6 mm stort. Borbet Z Black Glossy kan du köpa från BytHjul för endast 3203 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 203 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | Z Black Glossy |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Borbet W Black Polished Glossy, 20"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 27 mm.
W Mistral anthracite Glossy från Borbet. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 27 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
19"-fälg av modellen Z Black Glossy från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 39 mm.
Denna 19"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Z Black Glossy.