En snygg fälg på 18" från Borbet. Denna modell har Borbet valt att kalla för N Bronce Matt. Fälgens bredd är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 44 mm. Navhålet på Borbet N Bronce Matt är 57.1 mm stort. En uppsättning Borbet N Bronce Matt kan bli din för endast 2798 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 798 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | N Bronce Matt |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från Borbet på 18" med modellnamnet N Bronce Matt. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.
18"-fälg från Borbet av modellen N Bronce Matt. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
N Bronce Matt från Borbet. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 19"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter DB8GT2 Bronce Matt.