N Bronce Matt 18" är en snygg fälg som tillverkas av Borbet. Denna fälg är 8" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet för Borbet N Bronce Matt är 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2798 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 798 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | N Bronce Matt |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
18"-fälg från Borbet av modellen N Bronce Matt. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter N Bronce Matt.
Denna 19"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter DB8GT2 Bronce Matt.
Borbet N Bronce Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 39.