Borbet N Bronce Matt är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Borbet. Bredden på denna fälg är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Glöm inte kolla att ET 32 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av N Bronce Matt har ett navhål/centrumhål som är 72.5 mm stort. BytHjul säljer idag Borbet N Bronce Matt för 3258 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 258 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | N Bronce Matt |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Fälg från Borbet på 19" med modellnamnet N Bronce Matt. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 25 mm.
N Bronce Matt 19" från Borbet med 8" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. Borbet N Bronce Matt är 19" och har en bultcirkel på 5/110.
N Bronce Matt från Borbet. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.