En snygg fälg på 18" från Borbet. Denna modell har Borbet valt att kalla för B Black Rim Polished. Bredden på denna fälg är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 30 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. En uppsättning Borbet B Black Rim Polished kan bli din för endast 3674 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 674 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | B Black Rim Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg från Borbet av modellen B Black Rim Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter CW8 Black Rim Window Polished Matt.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Borbet CW8 Black Rim Window Polished Matt är 18" och har en bultcirkel på 5/130.
Borbet CW8 Black Rim Window Polished Matt, 18"-fälg, 8" bredd, 6/130 bultcirkel och ET på 48 mm.