Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5300 kronorsklassen. Fälgen heter CW3 Black Glossy och den tillverkas av Borbet. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Med en cirkeldiameter på 115 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/115.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 20 mm. Borbet CW3 Black Glossy har ett centrumhål (navhål) på 71.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Borbet CW3 Black Glossy. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5262 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 262 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Black Glossy |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 115 |
| Bultcirkel | 5/115 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. Borbet CW3 Sterling Silver är 21" och har en bultcirkel på 5/115.
CW3 Black Glossy från Borbet. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/115.
CW3 Black Glossy 19" från Borbet med 8.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/115.
Fälg från Borbet på 20" med modellnamnet CW3 Sterling Silver. Bultcirkeln är 5/115, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.