Detta är en Borbet-fälg av modellen CW5 Mistral Antracite Glossy. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Denna fälg är 7.5" bred. Bultcirkeln på denna fälg är 5/118.
Inpressningsdjupet för Borbet CW5 Mistral Antracite Glossy är 53 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 71.1 mm. En uppsättning Borbet CW5 Mistral Antracite Glossy kan bli din för endast 3833 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 833 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW5 Mistral Antracite Glossy |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
Borbet CW5 Mistral Antracite Glossy, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 53 mm.
CW5 Mistral Anthracite Gloss Pol från Borbet. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
Borbet CW3 Mistral anthracite Glossy, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/118 bultcirkel och ET på 53 mm.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 68 mm. Borbet CW5 Black Matt är 16" och har en bultcirkel på 5/118.