Borbet har många snygga fälgar i sitt utbud och CW3 Sterling Silver 17" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 7.5". Borbet CW3 Sterling Silver har 6 bultar och en cirkeldiameter som är 139.7 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 6/139.7.
Inpressningsdjupet för Borbet CW3 Sterling Silver är 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 100. mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4646 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 646 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Sterling Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 100. mm |
CW3 Black Glossy från Borbet är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
17"-fälg av modellen CW3 Sterling Silver från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 35 mm.
CW7 Black Matt från Borbet. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
Fälg från Borbet på 18" med modellnamnet CW3 Sterling Silver. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.