Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 9700 kronorsklassen. Fälgen heter Topas Hyper Silver och den tillverkas av Breyton. Fälgens bredd är 10". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 30 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 9699 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 699 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Topas Hyper Silver |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Denna 22"-fälg från Breyton har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Topas Hyper Silver.
20"-fälg av modellen Breyton Topas M.Blk från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.
Breyton Topas Hyper Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 30.
20"-fälg av modellen Topas Hyper Silver från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 30 mm.