Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 8200 kronorsklassen. Fälgen heter Topas Hyper Silver och den tillverkas av Breyton. Breyton Topas Hyper Silver har en fälgbredd som är 9". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av Topas Hyper Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 25 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.5 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Breyton Topas Hyper Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 8139 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 139 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Topas Hyper Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
21"-fälg från Breyton av modellen Topas Hyper Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 21" och ET-måttet 20 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. Breyton Topas Hyper Silver är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
Topas Hyper Silver från Breyton. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
19"-fälg från Breyton av modellen Topas Hyper Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 19" och ET-måttet 38 mm.