Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1400 kronorsklassen. Fälgen heter RC30 Shiny Black och den tillverkas av Brock. Fälgbredden för denna variant av Brock RC30 Shiny Black är 6". Bultcirkeln på denna fälg är 4/108.
Denna variant av RC30 Shiny Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 23 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. Du hittar mer information om Brock RC30 Shiny Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 395 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC30 Shiny Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 23 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Fälg från Alutec på 16" med modellnamnet Singa Black. Bultcirkeln är 4/108, bredden 6" och ET-måttet är 23 mm.
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Comet Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 4/108, bredden 6" och ET-måttet är 23 mm.
Comet Grey från Image. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 23 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
Magnetto R1-1781, 16"-fälg, 6" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 23 mm.