Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Brock RC30 Shiny Black vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 7" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Brock RC30 Shiny Black är 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 46 mm. Centrumhålet är 65.1 mm stort. Brock RC30 Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 1798 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 798 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC30 Shiny Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Brock RC30 Crystal Silver är 16" och har en bultcirkel på 5/108.
RC30 Shiny Black från Brock. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Fälg från Brock på 18" med modellnamnet RC30 Crystal Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7.5" och ET-måttet är 46 mm.
16"-fälg från Brock av modellen RC30 Shiny Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 16" och ET-måttet 45 mm.