CMS C22 Complete Black Gloss är en fälg på 18" från CMS. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av CMS C22 Complete Black Gloss har en bredd på 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Inpressningsdjupet för CMS C22 Complete Black Gloss är 35 mm. Denna variant av C22 Complete Black Gloss har ett navhål/centrumhål som är 60.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1831 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 831 kr | Besök BytHjul |
| Märke | CMS |
|---|---|
| Modell | C22 Complete Black Gloss |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
16"-fälg från CMS av modellen C22 Complete Black Gloss. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 16" och ET-måttet 50 mm.
Fälg från CMS på 17" med modellnamnet C22 Complete Black Gloss. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7.5" och ET-måttet är 40 mm.
Fälg från CMS på 15" med modellnamnet C22 Complete Black Gloss. Bultcirkeln är 5/100, bredden 6" och ET-måttet är 45 mm.
C22 Racing Silver från CMS. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.