Concaver CVR1 Brushed Titanium är en fälg på 21" från Concaver. Denna fälg är 9.5" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Concaver CVR1 Brushed Titanium är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på Concaver CVR1 Brushed Titanium är 66 mm stort. Concaver CVR1 Brushed Titanium kan du köpa från BytHjul för endast 9302 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 302 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Concaver |
|---|---|
| Modell | CVR1 Brushed Titanium |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66 mm |
19"-fälg av modellen CVR1 Brushed Titanium från Concaver. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
CVR1 Brushed Titanium från Concaver. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
20"-fälg av modellen CVR1 Brushed Bronze från Concaver. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Concaver CVR1 Brushed Bronze är 19" och har en bultcirkel på 5/120.