Detta är en Dezent-fälg av modellen TN Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent TN Dark har en fälgbredd på 6.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent TN Dark är 4/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 28 mm. Navhålet på Dezent TN Dark är 65.1 mm stort. Dezent TN Dark kan du köpa från BytHjul för endast 1918 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 918 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TN Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
16"-fälg från Dezent av modellen TN Black. Bultcirkeln är 4/108, bredden 16" och ET-måttet 28 mm.
Dezent TN Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 6.5" bredd och ET 28.
17"-fälg av modellen TN Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 28 mm.
Dezent TN Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 6.5" bredd och ET 28.