KF Silver 17" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Fälgbredden för denna variant av Dezent KF Silver är 6.5". Dezent KF Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 100 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/100.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 39 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. En uppsättning Dezent KF Silver kan bli din för endast 1423 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 423 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 39 mm. Modellen heter KF Black.
TU Silver från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 6.5" och ET 39 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Dezent KB Silver, 17"-fälg, 6.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 39 mm.
Dezent KB Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 39.