En snygg fälg på 17" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för AP Dark. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 51 mm. Detta är en fälg med 57.1 mm stort navhål. En uppsättning Dezent AP Dark kan bli din för endast 2046 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 046 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
AP Dark från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Denna 16"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter AP Dark.
Dezent AP Dark, 17"-fälg, 6.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 50 mm.
16"-fälg av modellen AP Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 50 mm.