AP Dark 17" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Fälgbredden för denna variant av Dezent AP Dark är 7". Dezent AP Dark fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 4/100).
Glöm inte kolla att ET 37 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 60.1 mm. En uppsättning Dezent AP Dark kan bli din för endast 2046 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 046 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter AP Dark.
17"-fälg av modellen AP Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 51 mm.
17"-fälg från Dezent av modellen AP Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 50 mm.
AP Dark från Dezent. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.