Dezent KB Silver är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. Dezent KB Silver har en fälgbredd som är 7.5". Dezent KB Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Denna variant av KB Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 50 mm. Dezent KB Silver har ett centrumhål (navhål) på 65 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent KB Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2115 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 115 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KB Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65 mm |
Dezent KB Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 50.
KB Silver från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Dezent KB Silver, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 44 mm.
18"-fälg av modellen KB Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 48 mm.