En snygg fälg på 18" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för TV Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 63.4 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent TV Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2595 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 595 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
18"-fälg av modellen TV Black Polished från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
19"-fälg av modellen TV Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
Dezent TV Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
18"-fälg från Dezent av modellen TV Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.