Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2600 kronorsklassen. Fälgen heter KH Dark och den tillverkas av Dezent. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 46 mm. Navhålet på Dezent KH Dark är 65 mm stort. Dezent KH Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dezent KH Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 505 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KH Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65 mm |
18"-fälg från Dezent av modellen KH Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 48 mm.
Dezent KH Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 47.
16"-fälg av modellen KH Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 46 mm.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter KH Dark.