KH Dark 16" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Denna fälg är 6.5" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent KH Dark är 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 47 mm. Centrumhålet är 65 mm stort. Dezent KH Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dezent KH Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 090 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KH Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 65 mm |
16"-fälg av modellen KH Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 47 mm.
17"-fälg från Dezent av modellen KH Dark. Bultcirkeln är 6/120, bredden 17" och ET-måttet 47 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. Dezent KH Dark är 18" och har en bultcirkel på 6/120.
18"-fälg från Dezent av modellen KH Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 48 mm.