Detta är en Dezent-fälg av modellen TV Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Dezent TV Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Fälgens ET-mått är 46 mm. Dezent TV Silver har ett centrumhål (navhål) på 65.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2231 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 231 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet TV Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 46 mm.
Dezent TV Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 47 mm.
Dezent TV Silver, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 51 mm.
17"-fälg från Dezent av modellen TV Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 51 mm.