Dezent AR Dark är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. Dezent AR Dark har en fälgbredd som är 9". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet för Dezent AR Dark är 53 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63.4 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dezent AR Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 513 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AR Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
20"-fälg av modellen AR Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 53 mm.
Dezent AR Black, 19"-fälg, 9" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 53 mm.
AR Dark 20" från Dezent med 8" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
18"-fälg av modellen AR Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 46 mm.