Dezent KF Silver är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. Fälgbredden för denna variant av Dezent KF Silver är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 54 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent KF Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1698 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 698 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
KF Dark 18" från Dezent med 8" bredd och ET på 54 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Dezent KF Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 54.
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet TO Black polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 54 mm.
TO Black från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 54 mm. Bultcirkeln är 5/112.