Denna 18"-fälg från Dezent har modellnamnet KF Dark. Fälgens bredd är 8". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för Dezent KF Dark är 54 mm. Dezent KF Dark har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. KF Dark 18" är en snygg fälg för 2160 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 160 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
KF Silver 18" från Dezent med 8" bredd och ET på 54 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Dezent KF Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 54.
Dezent KH Dark, 16"-fälg, 6.5" bredd, 6/130 bultcirkel och ET på 54 mm.
Dezent KG Dark, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 54 mm.