En snygg fälg på 18" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för TV Black Polished. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Dezent TV Black Polished har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet för Dezent TV Black Polished är 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dezent TV Black Polished 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 946 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg av modellen TV Black Polished från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 38 mm.
18"-fälg av modellen TV Black Polished från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.
18"-fälg av modellen TV Black Polished från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 39 mm. Dezent TV Black Polished är 20" och har en bultcirkel på 5/112.