Denna 18"-fälg från Dezent har modellnamnet TV Black Polished. Dezent TV Black Polished har en fälgbredd som är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 30 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent TV Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2946 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 946 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg från Dezent av modellen TV Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.
18"-fälg av modellen TV Black Polished från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
TV Black från Dezent. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 19"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter TV Dark.