Med ett pris på 2436 kronor är Dezent KE Dark ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent KE Dark har en fälgbredd på 7". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för KE Dark är 51 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2436 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 436 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KE Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
17"-fälg från Dezent av modellen KE Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 51 mm.
KE Dark från Dezent. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 51 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
KE Black från Dezent. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 51 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Dezent KE Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 45.