KE Dark 16" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent KE Dark har en fälgbredd på 6.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent KE Dark är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 52 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. En uppsättning Dezent KE Dark kan bli din för endast 2038 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 038 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KE Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. Dezent KE Black är 16" och har en bultcirkel på 5/112.
KE Dark 18" från Dezent med 7.5" bredd och ET på 52 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. Dezent KE Black är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
KE Dark 16" från Dezent med 6.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.