Med ett pris på 2441 kronor är Dezent KG Dark ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna fälg är 8" bred. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 38 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57.1 mm. BytHjul säljer Dezent KG Dark 18" i sin webbshop för 2441 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 441 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
KG Dark från Dezent. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
KG Dark 18" från Dezent med 6.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
KG Dark från Dezent. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. Dezent KG Black är 18" och har en bultcirkel på 5/112.