Dezent har många snygga fälgar i sitt utbud och TZ Silver 17" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 34 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Dezent TZ Silver kan du köpa från BytHjul för endast 1143 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 143 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TZ Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
17"-fälg av modellen TZ Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 41 mm.
TZ Silver 16" från Dezent med 6.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
TZ Silver 18" från Dezent med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Dezent TZ Silver, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.