Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Dezent TZ vara värt att ta en titt på. Dezent TZ har en fälgbredd som är 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 50 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent TZ. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1255 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 255 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TZ |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
TZ Silver 18" från Dezent med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 18"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 49 mm. Modellen heter TZ Graphite.
Dezent TZ Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 50.
17"-fälg av modellen TZ Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 41 mm.