En snygg fälg på 17" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för KF Silver. Fälgbredden för denna variant av Dezent KF Silver är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Glöm inte kolla att ET 58 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av KF Silver har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. KF Silver 17" är en snygg fälg för 1404 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 404 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
KF Black från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 58 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 58 mm. Dezent KF Dark är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter KF Silver.
KF Black från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/108.