Dezent AP Dark är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. Fälgens bredd är 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 32 mm. Detta är en fälg med 66.1 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1879 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 879 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
AP Black från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 32 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Dezent AP Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 32 mm.
AP Dark från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
17"-fälg från Dezent av modellen AP Black. Bultcirkeln är 4/108, bredden 17" och ET-måttet 32 mm.